1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

TMO'DAN KAMUOYUNA AÇIKLAMA

PDF Yazdır e-Posta

TMO tarafından satışa açılan toplam 610 bin ton buğdayın sadece 260 bin tonu alıcı bulmuştur. Yurt içi piyasaların düzenlenmesi amacıyla, satışı gerçekleşmeyen söz konusu buğdaylar da dahil edilerek önümüzdeki  günlerde yine ülkemiz geneline yayılmış işyerlerimizin tamamından önemli bir miktarda buğday satışa açılacaktır.

 

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN

KAMUOYUNA AÇIKLAMA

TMO’NUN SATIŞA AÇTIĞI 610 BİN TON BUĞDAYIN

YALNIZCA  260 BİN TONU ALICI BULDU

 

Bilindiği üzere, Dünya Hububat Piyasalarında son dönemde yaşanan dalgalanmaların Ülkemizdeki olumsuz etkilerini asgari düzeye indirmek ve yurt içi piyasa istikrarını korumak amacıyla Kuruluşumuz tarafından belirli aralıklarla bir dizi tedbir uygulamaya konulmuştur.

Bu kapsamda; 15 Aralık 2010 tarihli Kamuoyu Açıklamamızla, kalitelerine göre 525-655 TL/Ton arasındadeğişen fiyatlarla satışa açıldığı duyurulan toplam 610 bin ton buğdayın sadece 260 bin tonu alıcı bulmuştur.

Yurt içi piyasaların düzenlenmesi amacıyla, satışı gerçekleşmeyen söz konusu buğdaylar da dahil edilerek önümüzdeki  günlerde yine ülkemiz geneline yayılmış işyerlerimizin tamamından önemli bir miktarda buğday satışa açılacaktır.

Piyasalardaki gelişmeler yakından takip edilmekte olup, uygulamaya konulacak ilave tedbirlerde yine kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.